NK Celje 1 - 0 NK Rudar Velenje

21/05/2016 - 16:55

V zadnjem krogu prve lige TS smo se pomerili z NK Celjem in izgubili z 1-0. Kljub porazu smo si zagotovili obstanek med elito.

NK Celje – NK Rudar Velenje 0:1 (0:0)

Arena Petrol, gledalcev 650, sodniki: Vinčić, Ul (oba Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec.).

Postava: Radan, Ihbeisheh, Bolha, Džinić, Jahić, Tolimir (od 83. Grgič), S. Babić (od 78. A. Pišek), Trifković, Črnčič, M. Babić, Prašnikar (od 64. Krcić).

Celjani so bili pred domačimi gledalci bolj aktivni v napadu, a zares nevarne priložnosti si niso pripravili. V prvem polčasu so Pišek, Brlečić in Kous merili mimo ali pa čez gol, tudi Nikola Tolimir, Stjepan in Mario Babić pa na drugi strani niso bili nevarni.

Domači so v drugem polčasu začeli bolj podjetno. Čirjak, Pajač in Brlečić niso ogrozili Mateja Radana, vmes pa je Jaka Ihbeisheh prišel do lepe priložnosti, vendar streljal premalo močno, da bi ogrozil Kotnika. V 67. minuti se je izkazal Matej Radan, saj je Pajač dobro meril.

Naslednji strel pa je končal v golu. Radan se ni najbolj izkazal z izbijanjem žoge, ta je prišla do Piška, ki je zadel s kakšnih 30 metrov.

Do konca tekme so gledalci videli še dva strela. Senad Jahič je meril premalo močno, Damjan Trifković pa mimo gola.