NK Istra 1961 – NK Rudar Velenje 2:0 (1:0)

Stadion Aldo Drosina, Pula;

Strelec: 1:0 Nikolić (11.), 2:0 Nikolić (52-11m.),

Postava: Radan, Žitko, Knezović, Bolha, Tolimir. M. Babić, S. Babić, Kocić, Krcić, Prašnikar, Lešnik; igrali so še: Čretnik, Kašnik, Grgić, Bratić, Džinić, Kurež, Pišek, Plesec.

V času reprezentančnih terminov smo v petek 4.9.2015 gostovali v Pulju, proti tamkajšnjim nogometašem Istre. Izbranci Jerneja Javornika so tekmo proti standardnemu hrvaškemu prvoligašu izkoristili za dodatno uigravanje pred nadaljevanjem sezone. Prvič sta za ekipo zaigrala tudi novinca Marin Bratić in Damir Grgič ter stari znanec Knapov Elvedin Džinić. V spodnjem poročilu si lahko podrobneje preberete dogajanje.

Prvi polčas:

Knapi so tekmo začeli v postavi: Radan, Žitko, Knezović, Bolha, Tolimir. M. Babić, S. Babić, Kocić, Krcić, Prašnikar, Lešnik.

Prvih deset minut igra med obema kazenskima prostoroma brez pravih priložnosti;
12′ gol za Istro. Akcija po desni strani, nato prodor proti sredini ter podaja na napadalca, ki je vtekel za našo obrambo. Strel Nikolića v levi kot. Radan je bil nemočen;
19′ še en hiter protinapad domačih, rešujeta Knezović in Žitko s hitro in pravočasno reakcijo.
v prvih 20. minutah se pozna, da igrajo “knapi” prvič v tej zasedbi, v nadaljevanju pa precej boljša igra;
26′ prodor po desni strani Krcića in izjemna priložnost M. Babića;
28′ predložek Knezovića iz pol-pozicije, za las prekratek Tolimir; odličen drugi del prvega polčasa;
31′ po kotu M. Babića, strel Knezovića z glavo za las mimo leve vratnice vratarja Istre;
dobra igra naših v fazi obrambe predvsem na sredini igrišča, kjer so pravo bitko bili z fizično prav tako močnimi domačini;
34′ grd prekršek nasprotnega napadalca nad Žitkom, za kar ga je sodnik kaznoval z rumenim kartonom;
Vse več je bilo igre v globino in naprej, zato tudi več situacij pred nasprotnim golom.
37′ hiter nasprotni protinapad in dobra reakcije Rudarjeve obrambe;
Po desni strani dobra igra mladega Lešnika, v sredini Tolimir odgovorno preprečuje nasprotne napade in razigrava Krcića in Babića v napadu.
40′-45′ še dve pol-priložnosti Rudarja po kotih. Knezović in Prašnikar dobro, a za malenkost nenatančno.

Drugi polčas:

Drugi polčas so knapi nadaljevali v naslednji postavi: Čretnik, Kašnik, Džinić, Bratić, Kocić, Pišek, Bolha, Tolimir, Babić, Krcić, Grgić.

48′ silovit začetek domačinov, stresel se je okvir Čretnikovih vrat;
52′ enajstmetrovka za Istro in uspešna realizacija Nikolića za 2-0;
58′ strel Tolimira preko vrat domače ekipe;
69′ napaka Krcića na sredini, vendar brez zaključka nevarne akcije domačih;
74′ prekršek nad Grgićem. Prosti strel Džinića za las preko vrat;
82′ lepa akcija domačih in še boljša obramba Čretnika;
85′ Rudarjev protinapad, tokrat brez pravega zaključka;
89′ izjemna priložnost za Rudar: podaja Krcića v globino, Plesec sam pred vratarjem, poskus loba, vendar nenatančno;
90+’  2:0 za domačo ekipo. Konec tekme.

Prihodnji teden bomo odigrali še eno pripravljalno tekmo nato sledi lokalni derbi s Celjani!