NK Rijeka 5 - 0 NK Rudar Velenje

27/06/2015 - 18:00 at Kranjska Gora

V soboto, 27.6., smo se v Kranjski Gori pomerili z aktualnim hrvaškim podprvakom in rednim udeležencom evropske lige – NK Rijeko. Kljub visokemu porazu s 5-0 pa izid ninajbolj realen pokazatelj dogajanja na igrišču.

V prvem polčasu smo na igrišču delovali čvrsto in nogometaši Rijeke so stežka prihajali do priložnosti. V 26.minuti sta atraktivno kombinirala Krcič in Jahič, slednji je uspel prodreti po boku, a so na koncu hrvati žogo izbili v kot. V vrata je danes Javornik postavil tudi Mateja Radana, ki je branil v prvem polčasu, prikazal odlično predstavo in uspel ohraniti svoj gol nedotaknjen.

V drugem polčasu je trener nekoliko premešal enajsterico, priložnost za igro so znova dobili mladi in igralci, ki se v Velenju med drugimi mudijo na preizkušnji. Rijeka je to izkoristila in že v 52. minuti kaznovala nezbranost v naši sobrambi, 2 minuti kasneje pa je še drugič nemočen ostal Čretnik. Omeniti velja poizkus Tolimirja v 61.minuti, a je žoga zletela preko vrat. V 64. minuti je uspelo hrvatom še povišati vodstvo, 10 minut kasneje je v našem kazenskem prostoru z roko igral Pišek in Rijeka je v Kranjski Gori visoka povedla. V izdihljajih tekme so Rečani postavili končni izid tekme.

Jernej Javornik (trener NK Rudar Velenja): »S predstavo v prvem polčasu sem bolj zadovoljen kot v drugem. Trenutno rezultat ne igra pomembne vloge, na tekmi smo videli svoje napake, ki jih bomo poizkušali na treningih odpraviti. Ekipa še ni kompletirana.«

NK Rijeka – NK Rudar Velenje 5:0 (0:0)

Postava v prvem polčasu: Radan, Dedič, Knezović, Kašnik, Jahič, Tolimir, Bolha, Babić, Plesec, Krcič in Prašnikar.

Postava v drugem polčasu: Čretnik, Medved, Knezović (od 60. Žitko), Kašnik (od 80. Bukšek), Jahič (od 73. Kurež), Tolimir (od 60. Pišek), Bolha (od 60. Gavranovič), Babić (od 73. Omerovič), Grbič, Vuk (od 85. Lešnik) in Krcič (od 60. Kocič).

V sredo, 1.7., se bomo v okolici Maribora pomerili z FK Partizanom.