Triglav Kranj 3 - 2 Rudar Velenje

27/07/2019 - 17:30 at Športni center Kranj

OSTALI Z DEVETIMI IGRALCI IN BREZ TOČK

* Športni center, sodniki: Žganec, Kasapović in Habibović.
* Strelci: 1:0 Majcen (22.), 2:0 Majcen (40./11 m), 2:1 Črnčič (45.), 2:2 Tučić (55.), 3:2 Tijanić (78.).
* Triglav: Čadež, Arh-Česen, Kumer, Mertelj, Rogelj, Kryeziu, Herić (od 71. Udovič), Tijanić, Mlakar (od 76. Žurga), Aliaga (od 90. Hasanaj), Majcen.
* Rudar: Stopajnik, Krefl, Kašnik, Vošnjak, Filipović, Hrubik, Črnčič (od 84. Pljava), Radić (od 72. Tomašević), Kobiljar (od 71. Lovenjak), Škoflek, Tučić.
* Rumeni kartoni: Herić; Črnčič, Škoflek.
* Rdeča kartona: Kašnik (39.), Škoflek (68.).

Velenjčani, ki so se v Kranju veselili kar devetkrat, so tokrat sicer kar dolgo držali korak z domačini v tekmi z veliko dogajanja in veliko streli, a na koncu sta se jim le poznala dva rdeča kartona. Triglav se je z drugo zmago povzpel pod vrh lestvice, Rudar pa po dveh remijih in porazu ostaja pri dveh točkah.

Prvi polčas je ponudil kar pestro dogajanje na Gorenjskem. Po 45 minutah so bili v vodstvu domači, ki so prvič zagrozili v 16. minuti, ko je Tomaž Stopajnik brez težav ustavil poskus Elvedina Herića od daleč. Povedli pa so v 22. minuti, ko je po podaji Kristjana Arha Česna z leve strani iz bližine zadel Luka Majcen. Slednji je svoj drugi zadetek sezone dosegel v 40. minuti, ko je unovčil najstrožjo kazen. To je s prekrškom nad njim zakrivil David Kašnik, ki je dobil tudi rdeči karton. Sicer pa so imeli domači še nekaj priložnosti, med drugimi je v 45. minuti David Tijanić sprožil z roba kazenskega prostora, velenjski vratar pa je bil na mestu. Precej dela je imel tudi domači čuvaj mreže Luka Čadež. Že v prvi minuti je dobil dvoboj z Rijadom Kobiljarjem, v 20. minuti je ustavil poskus Žige Škofleka iz bližine, v 32. minuti je bil uspešnejši še od Milana Tučića, v 45. pa še od Dominika Radića. Škoflek je v 19. minuti iz ugodnega položaja slabo streljal in žogo poslal visoko čez gol, edini zadetek v prvem delu pa so gosti dosegli v 45. minuti, ko je Aljaž Krefl podal z leve strani, Leon Črnčič pa je z glavo zadel za 2:1.

V 47. minuti je z več kot 20 metrov poskusil Tilen Mlakar, Stopajnik pa je žogo odbil čez gol. Kljub igralcu manj so knapi izenačili v 55. minuti, ko je po podaji Dominika Radića sam proti golu stekel Tučić in na koncu matiral še Čadeža. V 59. minuti je bilo vroče pred velenjskimi vrati, ko so bili v akciji Majcen, Victor Aliaga in Tijanić, a nikomur ni uspelo dovolj dobro streljati za novo vodstvo. V 68. minuti pa so Velenjčani doživeli nov hud udarec, saj je Škoflek dobil svoj drugi rumeni karton, tako da je na igrišču ostala le deveterica gostov. Kmalu sta sledila nenatančna poskusa Gorenjcev, v 78. minuti pa je Tijanić vendarle unovčil številčno prednost, ko je sprožil s 25 metrov in poskrbel za 3:2. V 85. in 87. minuti je Stopajnik ustavil še dva poskusa domačinov, v 89. minuti pa je Gašper Udovič za malo zgrešil cilj s strelom od daleč.

Velenjčani bodo v 4. krogu prihodnjo soboto gostovali v Kidričevem.

Tekst: prirejeno po STA