ZA ZAKLJUČEK SEZONE ZMAGA NAD VODILNO GORICO

23/05/2022

Zadnje dejanje drugoligaške sezone je v sobotnem večeru Rudar odigral proti Gorici. Ekipa Rudarja je pod domačimi žarometi gostila nove prvake 2. SNL in povratnike med prvoligaše Goričane, ki se še drugič zapored vračajo med najboljše klub v državi.

Točke so ostale v Šaleški dolini, za domačo zmago z 2:0 pa je obakrat zadel Brian Sousa Saramago. V 54. minuti je izkoristil strel z bele točke, devet minut kasneje pa je postavil končni izid 2:0. Američan je bil s 17 goli drugi strelec lige.

Zeleno-črni pa so zabeležili še en poseben mejnik. Na tekmi sta namreč debitirala kadeta Tarik Abbas in Elmir Avdić, ki predstavljata nov uspeh integracije doma vzgojenih telentov s člansko ekipo. Rudar se tako lahko pohvali, da ima v svojih članskih vrstah poleg nekaj že uigranih mladincev, lepo število igralcev, ki so zrasli v domači nogometni šoli.